Kimdir?

Kimdir?

Prof. Dr. Ö. Taşkın YÜCEL

1966 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul eğitimini Rize Kurtuluş İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde 1976-1983 yılları arasında tamamladı.

1989 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1989-1993 yıllarında Hacettepe Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında (KBB) Uzmanlık Eğitimini aldı.

1993-1995 yılları arasında askerlik görevini Van Askeri Hastanesi’nde tamamladı.

Daha sonra 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi KBB Anabilim Dalı’nda göreve başlayıp, 1998 yılında Yrd. Doçent, 2000 yılında Doçent oldu.

2002 yılında 4 ay süreyle Amerika’da  Michigan Üniversitesi KBB Anabilim Dalı’nda özelikle “burun sinüs hastalıkları” ile “burun ve yüz estetik cerrahisi” konularında çalışmalarda bulundu. 2006 yılında Profesörlüğe atanan  Dr. Ömer Taşkın YÜCEL hâlen Hacettepe KBB Anabilim Dalı’ndaki görevine devam etmektedir. Bunun yanında hastalarını özel muayenehanesinde görmektedir.

Son yıllarda özellikle Beyin Cerrahisi ve KBB Dalının ortak çalışmalarıyla gelişen “Endoskopik Kafa Kaidesi Cerrahisi” konusunda çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Ö. Taşkın YÜCEL, bu konudaki son gelişmeleri yakından takip etmekte ön kafa kaidesi, hipofiz ve klivus bölgesi ile nazofarinks ve paranazal sinüs bölgesinde yer alan tümörlerin endoskopik cerrahisini beyin cerrahisi ile beraber çalışarak uygulamaktadır.

Yurt içi ve yurt dışında birçok toplantıda davetli konuşmacı olarak yer alan Prof. Dr. Ö. Taşkın YÜCEL, Kulak Burun Boğaz hastalıklarının her yönüne hizmet vermekle beraber ağırlıklı olarak burun (estetik ve fonksiyonel), yüz estetiği ve gençleştirmesi, sinüs sorunları ve cerrahisi, horlama ve çocuk tonsil-adenoid sorunlarıyla ilgilenmektedir.

Yayınlar İçin Tıklayınız.